Kamenný koberec

Kamenný koberec

Kamenné koberce jsou unikátní typ podlahy vyrobený z přírodních materiálů vhodný pro exteriéry a interiéry, bazény a podlahové vytápění. Jedná se o plnivo v podobě kamenných drtí, říčních oblázků, mramorové drtí, hrubého křemičitého písku, pojeného polymerním pojivem – epoxidovou nebo polyuretanovou pryskyřicí.

Firma Teracovit s.r.o. používá převážně jednosložkové polyuretanové pojivo.

Toto pojivo je velmi vhodné i do interiérů. Důvodem je, že neobsahuje VOC (volné těkavé uvolňující se látky) a jako jediné na českém trhu má certifikát EMICODE® EC 1 PLUS (toto označení zajištuje záruku nejvyšší možné ochrany proti znečistění ovzduší v interiérech). Naše pojivo se liší od epoxidových pojiv ve všech klíčových technických parametrech, mezi něž patří zejména stálobarevnost, odolnost vůči UV záření, odolnost klimatickým podmínkám, pevnost v tlaku, pružnost, obrusnost a s tím souvisí i celková životnost. 

Každý odborný chemik ví, že epoxid nelze vyrobit, tak aby byl UV odolný. Systémy s epoxidovými pojivy velmi rychle žloutnou, UV záření je narušuje a tak povrchy bývají často zašedlé a drží se v nich špína. 

Kvalitní polyuretanové pojivo zajišťuje dlouhodobě neměnný vzhled.

UV odolný